47     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WORLD CYBER GAMES: Turniej Gier StrategicznychAndrzej "EndryU" Wójtowicz


Corocznie organizowany turniej WCG (World Cyber Games), cieszy się coraz większym zainteresowaniem graczy, a E-Sport jest coraz popularniejszy. W tym roku było podobnie. 12 października do Seulu przyjechały setki osób, przybyli oni z 55 krajów świata, w tym z Polski. Niestety polacy nie zdobyli miejsca na podium, ale sam fakt, że pojechali do Korei i zagrali jest dużym osiągnięciem, ponieważ są to jedne z pierwszych występów biało-czerwonych na takiej ogólno-światowej imprezie.

A mówią, że pieniądze szczęścia nie dają... :)

W WARCRAFTA 3 Polskę reprezentował Maciej Krawczyk. (krawiec) (przypomnę, że krawiec wygrał kwalifikacje do WCG 2001, ale niestety nie mógł na te mistrzostwa pojechać). Krawiec wygrał 1 mecz, 2 przegrał i już w eliminacjach wiadomo było, że nie zagra w dalszej rundzie, a szkoda bo jak sam mówił w wywiadzie, musiał grać w angielską wersję WARCRAFTA 3, a na codzień używa on polskiej wersji, wiec skróty klawiszowe był inne. Dalsza część turnieju przebiegała normalnie, choć już w 1/8 finału brakowało bardziej znanych graczy. W finale spotkali się Chinahuman z Chin oraz SK.Insomania z Bułgarii. Po długiej walce ten drugi okazał się lepszy i odjechał do domu bogatszy w doświadczenia i bogatszy o 20.000 $.

Eliminacje do Warcrafta3

Kolejne zawody rozegrane zostały w trochę starego, choć nadal bardzo grywalnego STARCCRAFTA. Tutaj miałem nadzieję, że coś osiągniemy no i na początku było wręcz wspaniale bo nasz reprezentant – Krzysztof Czerwiński [sys] rozgromił swoja grupę i przeszedł dalej z bilansem 6 zwycięstw i 0 porażek!
Niestety już w następnej rundzie trafił na Chińczyka o dziwnym imieniu Enping Wang [wyw] no i niestety zaliczył 2 porażki i musiał się pożegnać z WCG, a szkoda bo jest to naprawdę zawodnik o sporych możliwościach. Reszta rozgrywek odbyła się bez Polaków a w finale spotkali się Yongbum Lee z Korei i Fredrik Keitel [pg_fisheye], ostatecznie lepszy okazał się Niemiec i będzie on mistrzem aż do następnego WCG.


Finałowy mecz w AoM

O tytuł mistrza w AGE OF MYTHOLOGY toczyło bój 40 zawodników, niestety już bez Polaków, także relacja będzie najkrótsza ;]. Jak wielu przypuszczało niejaki pgfire z Niemiec [Andrew James Regendantz] już od początku nie dawał szansy rywalom, wyszedł z grupy z czystym kontem I praktycznie bez żadnej przegranej doszedł do finału, w którym pokonał Koreańczyka Jr Cheng Chena [IaMShiautz]. Jeśli chodzi o strategie to spośród tych trzech tytułów AOM cieszyło się chyba najmniejszym zainteresowaniem, ale I tak warto obejrzeć repalye ze wszystkich gier I zobaczyć jak grali najlepsi, kto wie może za rok ktoś z was będzie reprezentował nasz kraj? Przypomnę, że pula nagród wynosiła 350 000 USD ! także było o co walczyć.

Mistrz i vice-mistrz Age Of Mythology

Sama organizacja turnieju i jego przebieg były bardzo widowiskowe, ważniejsze mecze odbywały się w specjalnych kabinach, a poczynania graczy mogło bez problemu obserwować liczne grono ludzi. Po więcej szczegółów odsyłam na www.worldcybergames.com. Szkoda tylko, że Polakom nie poszło za dobrze na tych mistrzostwach, „no ale nam ostatnio nigdzie nie wychodzi”, także poczekajmy na zmiany, a może z czasem i my zaczniemy odnosić sukcesy na tego typu imprezach.


47     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WORLD CYBER GAMES: Turniej Gier Strategicznych