45     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WORLD CYBER GAMES: Turniej CS'aJakub "kYuba" Bujakowski


Chyba nikt nie wyobraża sobie World Cyber Games bez Counter-Strike’a. Jest on niezaprzeczalnie królem rozgrywek sieciowych i grą która zawsze przyciąga na WCG „hordy ludzi”. Nie inaczej było i w tym roku, rozgrywki CS’owe cieszyły się ogromną popularnością a publiczność z wypiekami na twarzy śledziła pojedynki najlepszych klanów świata.POLACY NIE GĘSI.... I SWE KLANY MAJĄ
Podstawą Counter-Strike’a jest zgrana drużyna. Bez dobrego klanu daleko się nie zajdzie. Na takim turnieju jak WCG kończą się indywidualne akcję pojedynczych graczy a zaczyna gra zespołowa - w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Klan 3D (USA) podczas finałowego meczu

Do Korei zjechały się najlepsze klany CS’owe z 44 krajów świata, zarówno te bardziej znane (SK, 4kings, Team9) jak i te mniej. Nie zabrakło oczywiście „naszych”. Polskę w tym roku reprezentował klan SpecSter w składzie: RedruM (clan leader), pitrek, rr, mirri, neo_o.

Czy ja już mówiłem że CS przyciąga dużo ludzi? :)

PRZEBIEG ROZGRYWEK
SpecSter trafił do grupy „H” razem z takimi klanami jak: Team9, deViLU, cNc oraz JP. Grupa ta z pewnością nie należała do najłatwiejszych ale nie była znowu bardzo trudna. Chłopaki z SpecSteru rozegrali 4 mecze z których 2 wygrali a 2 przegrali. Nasza drużyna bez problemu poradziła sobie ze Szwajcarskim JP wygrywając 21:3 a następnie 13:11 z Bułgarskim cNc. Niestety, na tym skończyły się sukcesy SpecSteru. Mecz z Duńskim Team9 przegraliśmy 17:7 a na zakończenie dostaliśmy 19:5 od deViLU. W sumie SpecSter sklasyfikował się na 3 spośród 5 miejsc... niestety
Z grupy wyszli Team9 oraz deViLU. Do 1/8 finału przeszło 16 klanów, które wcześniej wywalczyły sobie 1 albo 2 miejsce w grupie. Ta faza rozgrywek przebiegła bez większych niespodzianek i atrakcji, szkoda tylko trochę przegranej Brytyjskiego „multi-klanu” 4Kings oraz Czeskiego nr_AMD. Do ćwierć-finałów weszły obydwa zwycięskie klany z grupy SpecSteru – deViLU i Team9 oraz TeG, EG, SK, aAa, 3D i XcN. Zaczęło robić się gorąco – odpadnięcie w ćwierć-finałach oznaczało koniec marzeń o miejscu na podium.

To się nazywa porządnie przygotowana sala finałowa

Większość faworyzowanych klanów przeszło przez ź finału bez problemu (Team9 łatwo pokonało XcN a SK rozgromiło Kanadyjskie EG) Jedyne większe problemy z przeciwnikiem mieli klanowicze z TeG, którzy dopiero po 3 meczach pokonali deViLU. Nadszedł czas na pół-finały, w których zmierzyli się ze sobą SK i TeG oraz Team9 z 3D. Jak łatwo się domyślić, zwycięsko z ½ finału wyszli „szwedzcy wymiatacze” oraz „goście zza oceanu atlantyckiego”. Ci pierwsi wygrali 13:1 i 13:0 a 3D pokonało Team9 13:10 oraz 13:7.

Klan SK (SWD) po wygranym meczu z 3D

GRANDE FINALE
W wielkim finale zmierzyły się ze sobą dwa najlepsze klany turnieju czyli SK oraz 3D. Tak jak spodziewała się większość, pojedynek wygrało SK pokonując rywala 13:7 (de_dust) i 13:11 (de_train) i tym samym zostając tegorocznym mistrzem WCG. Good Game guys :)


45     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WORLD CYBER GAMES: Turniej CS'a