44     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WORLD CYBER GAMES: Eliminacje PL - SuplementPaweł "Gonzo" Kazimierczak


W zeszłym miesiącu miała ukazać się relacja z krajowych eliminacji do WCG (World Cyber Games) czyli igrzysk w grach komputerowych. Jednak wykazałem się zbyt dużym zaufaniem do organizatorów i zbyt małą dociekliwością z mojej strony.Jakież było moje zdziwienie gdy jakiś czas po eliminacjach wszedłem na stronę www.wcg.pl (teraz już nie działa) aby poprawnie przepisać imiona i nazwiska zwycięzców. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że na OFICJALNEJ stronie WCG w Polsce nie było nawet wzmianki o tym, że odbyły się takowe igrzyska. Załamałem się. Spędziłem tam cały dzień, a nawet nie znałem dokładnie nazwisk zwycięzców. Z ręką na sercu muszę przyznać, że nie zanotowałem ich sobie podczas rozdawania nagród ponieważ robiłem zdjęcia. Podczas rozgrywek niestety nie dało się niczego dowiedzieć. I tu dochodzę do sedna sprawy. Otóż impreza ta była moim zdaniem kompletnie nieprzygotowana. Od razu zwracam honor osobom, które odpowiadały za sprzęt. Tutaj wszystko działało można rzec „wzorowo”.
Jednak ich ciężka praca i przygotowanie zostały zmarnowane przez osoby prowadzące tą imprezę. Otóż, osoba która przyszła sobie po prostu popatrzeć na zmagania graczy nie mogła się niczego dowiedzieć. Ani razu nie wiedziałem kto z kim gra i jaka to jest faza rozgrywki. Nie mówiono prawie nic. Jedynie sędzia z portalu cs.pl któremu czasem dawano mikrofon informował co się dzieje, ale że mikrofon dostawał rzadko to nawet jego fachowość nie była w stanie nadrobić niedociągnięć pozostałych prowadzących. Może nie będę wymieniał ich nazwisk ponieważ są to osoby znane i publicznie lubiane, ale lepiej żeby się już nigdy nie podejmowały prowadzenia imprez sportowych. Podsumowując impreza była słaba i na pewno nie spowoduje wzrostu zainteresowania sportami elektronicznymi w naszym kraju. No, był jeszcze jeden dobry akcent tej imprezy. A byli to gracze. Poziom ich gry był naprawdę wysoki, czego sobie i wam życzę.


44     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WORLD CYBER GAMES: Eliminacje PL - Suplement