43     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WORLD CYBER GAMES: FotorelacjaZbigniew "Emill" Pławecki


Miesiąc temu przedstawiliśmy Wam relację z polskich eliminacji do World Cyber Games, w tym nmuerze znajdziecie natomiast fotorelację z finałów, które odbyły się w Koreii, a także relacje z turniejów - COUNTER STRIKE'a, FIFY 2003 oraz gier strategicznych (AGE OF MYTHOLOGY, STARCRAFTA i WARCRAFTA III). Zapraszamy do zwiedzania. Poniżej znajdziecie przemówienie otwieracjące WCG.Drodzy Gracze reprezentujący 55 krajów świata

Z niezwykłą przyjemnością witam Was na finałach World Cyber Games 2003, największym turnieju tego typu na świecie, gdzie, przez gry, promujemy hasła pokoju, harmonii i przyjaźni. Witam wszystkich wybitnych graczy z całego świata, którzy dotarli na te finały dzięki walecznej postawie na swoich krajowych eliminacjach.

Jak w starożytnym Rzymie, tak i teraz na igrzyskach zebrał się tłum widzów

W ciągu krótkich trzech lat swojej historii, World Cyber Games stały się największymi igrzyskami e-sportu na świecie, z 600 graczami z 55 krajów, biorącymi udział w tegorocznych finałach. Tym samym WCG przerodziły się w coś wiecej niż tylko turniej gier komputerowych, teraz jest to miejsce spotkań graczy, rywalizacji, porównywania umiejętności, ale także zawierania nowych znajomości, nierzadko nawet przyjaźni i wymiany informacji o grach.

Widzowie też mogli pograć - tu widzimy naprawdę RASOWEGO gracza

21 wiek to era kulturalnego zadowolenia, w którym kluczowym elementem jest kreatywność i wyobraźnia. Gry, które są sednem zadowolenia w przemyśle komputerowym, bo rozwiają te niezwykle ważne cechy, pomagają także w ekspolaracji nowoczesnego świata, bo w środowisku graczy nie istnieją bariery, takie jak język, kultura, czy rasa.

A potem zostało już tylko wręczyć nagrody...

Wasza kreatywność, wymiana pomysłów, zrozumienie i przyjazne nastawienie jest i będzie siłą napędową, która pchać będzie świat coraz głębiej w 21 wiek. Ze swej strony mogę zapewnić, że koreański rząd będzie czynił wszelkie starania, by rozwijać tę gałąź przemysłu komputerowego oraz szerzyć zasadę zdrowego podejścia do tematyki gier.
Będziemy się także starać, by uczynić z WCG Elektroniczne Igrzyska Olimpijskie w pełnym znaczeniu tych słów, promując je, jako globalne, sportowe wydarzenie, na skalę Mistrzostw Świata w piłce nożnej, czy Igrzysko Olimpijskich.

Między rozgrywkami czas umilał koreański zespół folklorystyczny

Dana mi była przyjemność obserwowania Waszej energii i entuzjazmu podczas tego krótkiego czasu, jaki spędziłem pośród Was przed rozpoczęciem rozgrywek. Duch WCG leży w przyjaźni, które tu budujecie, a nie w tym, czy ktoś z Was wygra, lub przegra, to jest dla mnie najważniejsze.

Jak na każdych zawodach, tak i tu nie mogło zabraknąć komentatora (zwróćcie uwagę na puszkę koło monitora... :P)

Mam nadzieję, że podczas Waszego pobytu tutaj będziecie mieli okazję poznać dynamiczną i rozwijającą się Koreę, a także doświadczycie całego bogactwa jej kultury.

... i do zobaczenia za rok w San Francisco

Zanim Was opuszczę, chciałbym złożyć moje serdeczne wyrazy podziękowania burmistrzowi Seulu, panu Lee Myung-Bak, CEO Samsung Electronics, panuYun Jong-Yonh, oraz wszystkim organizatorom, za całą pracę jaką włożyli w przygotowanie tego wydarzenia.
Życzę wszystkim powodzenia w zawodach. Dziękuję

Chang-Dong Lee, World Cyber Games Co-Chairman


43     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WORLD CYBER GAMES: Fotorelacja