17     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Emotion Video PokerZbigniew "Emill" Pławecki


Poker to jedna z najpopularniejszych i najstarszych gier hazardowych. Rozgrywana zazwyczaj talią 32-kartową lub 52-kartową (tzw. poker amerykański). O zwycięstwie decyduje hierarchia ostatecznej konfiguracji pięciu kart u grających bądź udana zagrywka psychologiczna, tzw. blef. Poker przez część uważany jest za bardzo emocjonującą formę rozrywki, niektórzy zbijają dzięki tej grze fortunę... lub tracą wszystko, co mają cennego.Lecz co się stanie, jeśli do gry zasiądzie kobieta? Dżentelmenowi nie wypada ogołocić jej z pieniędzy i odprawić z kwitkiem. I na to znaleziono radę - pokera rozbieranego. Jeśli nie znamy pani lubiącej tak odważy rodzaj hazardu, nic straconego - na rynku pojawi się wkrótce gra EMOTION VIDEO POKER, która pozwoli zasiąść do stołu z kilkoma wirtualnymi przeciwniczkami.

Mógłbyś mi pomóc z tą sukienką?

OD CZEGO ZACZYNAMY?
EVP to produkt opracowany w mało znanej firmie Emotion Design i jest to pierwszy większy projekt tego zespołu. Przejdźmy jednak do konkretów - co oferuje nam sama gra? Otóż okazuje się, że całkiem sporo w porównaniu chociażby z konkurencyjnym VIDEO STRIP POKER. Po wejściu do menu, od razu możemy zapoznać się z opcjami rozgrywki. Należy przyznać, że miłą niespodzianką jest możliwość gry przez sieć. Na dodatek twórcy gry zapewniają, że jest to pierwszy poker umożliwiający grę przez Internet. Jednak w głównej mierze EVP opiera się na grze w pojedynkę, czyli osobistemu oddawaniu się urokom poszczególnych pań i ich wdzięków. Nim dojdziemy do wyboru jednej z przeciwniczek, zdecydować się musimy w jaki rodzaj pokera zagramy. Do wyboru są:
- poker klasyczny - do naszej dyspozycji przeznaczona zostaje talia składająca się z 32 kart, bez jokerów. Prawdopobieństwo uzyskania wysokiej figury jest duże;
- pełna talia - jak sama nazwa wskazuje, będziemy używać talii 52 kart i z tego powodu często będziemy musieli blefować, gdyż skompletowanie wysoko punktowanej konfiguracji kart będzie raczej ciężkim zadaniem;
- joker - tutaj również mamy pełną talię kart, lecz dodatkowo podczas gry pojawiają się 2 jokery, które zastępują każdą kartę i stają się podstawowymi atutami.

Tak niewiele mi brakuje, 2 rozdania i wygrałem.... no kur#@, to się nazywa pech!

PANIE
Kiedy zdecydujemy się na rodzaj rozgrywki, przechodzimy do sedna sprawy, czyli do próby roznegliżowania poszczególnych pań. Kim one są? Oto krótka charakterystyka każdej z nich:

Klaudia - 21 lat, jest bardzo zdenerowana przed ślubem i postawia ostro się zabawić. Uwielbia tą ekscytującą grę, jaką jest poker.
Natalia - 22 lata, przyszła do knajpy, żeby się zabawić, ale jest wcześnie i nikogo jeszcze nie ma. Ponieważ uwielbia grać w pokera, tylko czeka na pierwszych chętnych do partyjki.
Karolina - 20 lat, jest sekretarką, jest to jej pierwsza praca w życiu. Uwielbia grać w pokera, to ją odpręża i relaksuje.
Paula - 24 lata, jej mąż bardzo dużo pracuje, a ona zostaje sama w domu i nudzi się. Większość tego czasu poświęca na doskonalenie swojej gry w pokera. Jest naprawdę niezła, w tym co robi.
Julia - 20 lat, studiuję ochronę środowiska. Uwielbia się bawić, szczególną słabość ma do pokera, po prostu nie potrafi mu się oprzeć. Poker sprawia jej ogromną przyjemność.
Sylwia - 19 lat, mimo młodego wieku zaczyna karierę zawodową na stanowisku asystentki dyrektora. Jednak jej marzeniem jest praca z trudną młodzieżą, dlatego też studiuje zaocznie psychologię. Wolny czas wypełnia grając w pokera - nie tylko w kasynie.

I CO RAZ DALEJ...
Nie będę opisywał wszystkich zasad gry w pokera, wspomnę jedynie, iż do dyspozycji mamy pięć różnych stawek - o wartości od 5 do 25 euro. Na początku zarówno my, jak i nasze przeciwniczki posiadamy po 300... nie, nie dolarów, ani tym bardziej złotych - 300 euro. Każda z pań, przegrywając swoje pieniądze wejściowe, zmuszona jest pożyczać je od nas, a przy okazji zrzuca część swego odzienia. Nie ma pewnych sposobów na ogranie naszych bohaterek - jedne grają rozważnie, mało stawiają, mało blefują, inne znowu wnoszą wysokie kwoty do puli, mając przysłowiowy "rower" w kartach. Żeby je ograć, potrzeba naprawdę sporej ilości czasu, gdyż każda z pań ma inny system gry, który poznamy dopiero po pewnym czasie spędzonym wspólnie z nią przy kartach. Jeśli którąś z pokerzystek rozbierzemy całkowicie lub w jakimś stopniu, mamy później okazję oglądać efekty swoich poczynań dzięki opcji "Album".

Panowie, uważajcie jak gracie... zacznie się niewinne, a skończy przed ołtarzem!

KWINTESENCJA POKERA
Szata graficzna składa się z kilku statycznych, schludnie wykonanych teł oraz wyświetlanych w specjalnym oknie przerywników filmowych, podczas których nasze zawodniczki mówią coś do nas, kuszą czy - co najważniejsze - rozbierają się. Po całkowitym "ogołoceniu" każdej z hazardzistek, mamy sposobność zobaczyć kwintesencję jej kobiecości! Filmiki są dobrej jakości, niektóre z pań i ich walory naprawdę mogą się podobać, inne mniej - kwestia gustu. Każdej scenerii towarzyszy inna oprawa muzyczna. Inny podkład dźwiękowy słyszymy podczas gry w pubie, inny podczas gry z sekretarką, a jeszcze inną w domowym zaciszu u jednej z hazardzistek. Muzyczka płynąca w tle jest delikatna i nie nadwyręża naszego słuchu, co niewątpliwie wpływa na plus gry.

Możesz myśleć nieco szybciej? Żona czeka na mnie w domu

PAS
EMOTION VIDEO POKER jest grą polską, więc nie będziecie mieli problemów z obcobrzmiącymi nazwami. Całość skompletowana została solidnia i kilka nielicznych błędów nie zniechęci Was do oglądania ciałek kolejnych dam. Jak tylko produkt ukaże się na półkach sklepowych, do dyspozycji wirtualnych pokerzystów zostaną przeznaczone nowe zawodniczki, dzięki czemu gra nie powinna znudzić się szybko. O ile panie będą przedniej urody, bo któż chciałby rozbierać brzydule?


17     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Emotion Video Poker